Duyuru

Merhaba.Kütüphanemizden.com sayfamızdaki içerikler,şu an bulunduğunuz Kütüphanemiz sayfasına taşındı.Kütüphanemiz olarak hiçbir şekilde reklam yayınlamıyoruz ve reklam talebinde bulunmuyoruz

Özgür Pdf Yazılımlar

Yazar/Derleyen: Ümit Solmaz ~ Kütüphanemiz


E-
Kitap,pdf veya epud formatındaki yazıları okumak için;PDF yazılımlarına ihtiyaç duyarız.Birçok PDF yazılımlarından , özgür pdf yazılımlarından istediğinizi indirip kurabiilirsiniz.Linux kullanıcılarının aşina olduğu aşağıdaki yazılımları işletim siteminize uygunluğunu inceleyebilirsiniz.E-kitap koleksiyonlarını yönetme, dosya biçimlerini dönüştürme, senkronize etme gibi özellikler barındıran Calibre aynı zamanda gelişmiş bir e-kitap yönetim ve okuma uygulamasıdır.

.epub, .mobi, .cbr/cbz, .pdf dosya biçimlerini destekleyen E-kitap okuma uygulaması Bookworm ; İşletim Sistemi tarafında şimdilik Linux'u(Elementary OS,Ubuntu,openSUSE,Fedora) destekliyor.

PDF, PS, TIFF, DjVu, Comic Book, AI (Adobe Illustrator), cbr vb. dosya görüntüleme aracı olan Evince GNOME projesi kapsamındadır.

Çizgi roman ve manga okurları için harika bir okuma aracı Comix.


Oğuzhan İnan tarafından geliştirilen,PDF kitapları okuma ve yönetim uygulaması Buka. DjVu dosyalarını görüntülemeye yarayan DjView ,resim, fotoğraf, çizim ve belgeleri İnternet ortamında yüksek çözünürlük ve sıkıştırma oranlarıyla dağıtmayı amaçlayan ve görüntülemeyi sağlayan bir yazılımdır.
KDE projesi kapsamında olan Okular yazılımı,PDF, PS, TIFF, DjVu, Comic Book, ePub vb. dosya görüntüleme,dosyalar üzerinde not alabilme, yazı altını vurgulama, serbest çizim yapma gibi özellikleri vardır.(Epup desteği için okular-extra-backends paketi yüklenmelidir.)
FBReader,Başta Epup dosyaları olmak üzere e-kitap okuma uygulamasını kullandığız işletim sitemine göre buradan indirebilirsiniz. PDF dosyalarını birleştirme, bölme, sayfa silme, döndürme gibi işlemlere imkan veren yazılımları ise şöyle sıralayabiliriz; LibreOffice Draw , PDFSAM , PDF Chain ve PDF Mod.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder