Duyuru

Merhaba.Kütüphanemizden.com sayfamızdaki içerikler,şu an bulunduğunuz Kütüphanemiz sayfasına taşındı.Kütüphanemiz olarak hiçbir şekilde reklam yayınlamıyoruz ve reklam talebinde bulunmuyoruz

Rostec,Türkiye ile işbirliğine hazırız


Yazar: Ümit Solmaz ~ Kütüphanemiz

R
ostec yaptığı açıklamada:" Türkiye Cumhuriyeti'nin uzay ajansını oluşturma ve geliştirme konusunda Türkiye ile işbirliğini genişletmeye hazır olduğunu." açıkladı.


Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İşbirliği ve Bölge Politikası Direktörü Viktor Kladov : " Daha önce, Türk uydusu Turksat-4A Rosoboronexport(Rostec'in bir parçası) işbirliği ile başlatıldığını ve Rostec, uzay endüstrisini geliştirmek için geniş bir yelpazeye ve uzmanlığa sahip olduğunu ve bu alanda işbirliğini genişletmeye ve güçlendirmeye hazırız." denildi.

Rostec'i Tanıyalım:


Rostec,İngiltere, Almanya, İtalya, Çin, Norveç ve İsveç gibi ülkelerin olduğu 14 farklı ülkenin 30’dan fazla uydusunu uzaya göndermiştir. Rostec, uzay sanayisi ve uzay keşfine yönelik yüksek teknolojilerin geliştirilmesiyle ilgili Rusya Savunma Sanayi bünyesinde çalışmalar yürüten bir şirket. Rosteh ve alt kuruluşları tarafından üretilen motorlar, Soyuz roketlerini yörüngeye oturtmaktadır. Pilotlar ve astronotlar için uzay giysileri dahil olmak üzere yaşam destek üniteleri, dünya yüzeyinin uydulardan görüntülenmesini sağlayan optikler ve son derece yüksek sıcaklıklara dayanabilecek kompozit malzemeler üretmektedir. Rusya’yla birlikte uzay çalışmaları yapan ülkelere uzmanlık eğitimi de vermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder